Strona głównaPielęgnacjaPies

Gdy kleszcz zaatakuje na spacerze

Pewnie nie raz zdarzyło się Wam znaleźć kleszcza wczepionego w skórę Waszego psa. Zapewne mieliście problem z usunięciem go. Jest niewielki, nie wiadomo jak go złapać. Słyszeliście z pewnością, że trzeba to zrobić szybko i koniecznie usunąć pasożyta w całości. Teraz mamy już coś dla Ciebie aby opisana powyżej sytuacja nigdy więcej nie mogła Cię już zaskoczyć. Od dziś każda, nawet niewprawiona osoba, da radę rozprawić się z tym kłopotliwym i groźnym pasożytem.

Polecamy szczypce TickBoy, dzięki którym usunięcie kleszcza będzie niezwykle proste. Wystarczy wsunąć końcówkę szczypiec pomiędzy skórę ofiary a głowę kleszcza i jednym zdecydowanym ruchem odciągać pasożyta od powierzchni skóry. Najważniejsze jednak jest to, że możesz usunąć kleszcza w całości i jego aparat gębowy wraz z głową nie pozostanie wczepiony w skórę. Unikasz też długotrwałych manipulacji wokół pasożyta, co zwiększałoby prawdopodobieństwo ewentualnej transmisji czynników zakaźnych, takich jak: borelioza, babeszjoza czy kleszczowe zapalenie mózgu i rdzenia.

Nasze szczypce TickBoy zawsze możesz mieć pod ręką. Wyglądem przypominają zwykły długopis i z łatwością zmieszczą się w damskiej torebce, kieszeni koszuli czy młodzieżowym plecaku. Ich poręczny, uniwersalny kształt i niewielkie rozmiary sprawiają, że zawsze możesz je mieć przy sobie i w chwili gdy będą potrzebne, wystarczy tylko po nie sięgnąć.

TickBoy sprawdzi się nie tylko jako narzędzie do usuwania kleszczy ze skóry naszych czworonożnych podopiecznych. Gdy ofiarą kleszczy stanie się człowiek również można je wykorzystać. Pamiętaj, aby zawsze po usunięciu kleszcza zdezynfekować uszkodzoną skórę. Dokładnie obserwuj miejsce pokąsania, a przy jakichkolwiek niepokojących objawach zgłoś się niezwłocznie do lekarza / lekarza weterynarii.

Tak więc od dziś gdy będziesz szedł na ryby wraz z wędkami zabierz TickBoy. Na leśną wyprawę w poszukiwaniu grzybów zabierz nie tylko kosz i nożyk ale też TickBoy. Idąc z psem na spacer do parku zabierz kaganiec i smycz, a do kieszeni wsuń TickBoy. Pamiętaj zawsze warto mieć go przy sobie.

Uwaga!

Najlepszą ochroną przed pasożytami i ewentualnymi chorobami, które roznoszą kleszcze jest zastosowanie odpowiednich produktów leczniczych lub biobójczych, skutecznie likwidujących to zagrożenie. W tym celu skorzystaj z innych produktów marki Beaphar. Zapytaj sprzedawcę / konsultanta / lekarza weterynarii. Zapraszamy.